do góry

Aktualności

najnowsze informacje

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

2017-12-07 21:25:33

Do etapów gminnych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zakwalifikowali się: Wojewódzki Konkurs Historyczny: - Paweł Koliweszka kl. VI - Jakub Kokot kl. VII b - Jacek

więcej
Mikołajki

Mikołajki

2017-12-06 19:46:16

6 grudnia jak co roku przybył do nas Święty Mikołaj z małymi upominkami.

więcej
Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

2017-12-06 19:28:36

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji 30 listopada 2017 roku uczniowie klasy V wraz z wychowawcą panią Justyną Czupryk przygotowali

więcej
Dyskoteka andrzejkowa

Dyskoteka andrzejkowa

2017-12-06 19:24:39

29 listopada 2017 roku członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali dyskotekę andrzejkową.

więcej
Wróżby andrzejkowe

Wróżby andrzejkowe

2017-12-06 19:15:30

29 listopada 2017 roku szkolne korytarze wypełniły się chętnymi, którzy pragnęli wiedzieć, co ich spotka w przyszłości. Zabawa we

więcej
Festiwal Pieśni Patriotycznej

Festiwal Pieśni Patriotycznej

2017-11-21 20:23:58

14 listopada 2017 roku z okazji Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole po raz drugi Festiwal Pieśni Patriotycznej.

więcejCechy naszej szkoły

dlaczego warto wybrać naszą szkołę

Kreatywność

Nasza szkoła daje możliwość samorealizacji. Stawiamy na wszechstronny rozwój każdego dziecka. Wspieramy uczniów w rozwoju pasji i talentów. Zwracamy uwagę na potencjał uczniów i staramy się go rozwijać. Proponujemy szeroki wachlarz zajęć dodatkowych. W naszej szkole każdy uczeń znajdzie dla siebie miejsce.

Samodzielność

Uczymy poprzez działanie. Stawiamy na samodzielność w rozwiązywaniu problemów, ale również kształcimy umiejętność pracy w grupie. Staramy się, aby nasi uczniowie potrafili samodzielnie dbać o swój rozwój. Ważne jest dla nas, by nasi uczniowie czerpali radość z uczenia się.

Nauka

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania i troskę o każdego ucznia. Nasi uczniowie osiągają wysokie miejsca w konkursach oraz bardzo dobre wyniki na sprawdzianie po szkole podstawowej. Otaczamy opieką uczniów zdolnych i z trudnościami w nauce. Uczestniczymy w wielu ciekawych projektach edukacyjnych. Dysponujemy nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi, a nasze sale lekcyjne są bardzo dobrze wyposażone.

Kadra

Nasza kadra pedagogiczna to profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem, ale przede wszystkim pasjonaci starający się przekazać wiedzę w sposób przystępny i zrozumiały. Nasi nauczyciele są kreatywni, otwarci, potrafią słuchać i uważnie obserwować, służą radą, pomocą i wsparciem.

Bezpieczeństwo

Bardzo ważne jest dla nas bezpieczeństwo naszych uczniów. Możemy pochwalić się certyfikatem Opolskiego Kuratora Oświaty „Bezpieczna Szkoła”. Uczymy zasad bezpiecznego zachowania się w szkole i poza nią. Należymy do Opolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Uczestniczymy w programach profilaktycznych. Uczymy zdrowego stylu życia, dbania o siebie, asertywnej postawy. Jesteśmy szkołą bez przemocy.

Atmosfera

Nasza szkoła tworzy dobrą atmosferę. Daje poczucie przynależności. Uczymy szacunku do drugiego człowieka, otwartości na różnorodność. Stawiamy na takie wartości jak: pracowitość, przyjaźń, uczciwość. Wzmacniamy poczucie tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej. Kultywujemy tradycje i ceremoniał szkolny. Współpracujemy z rodzicami razem tworząc rodzinny klimat w naszej szkole.


Misja

naszej szkoły

user

W naszej szkole uczeń:

  • zostanie wszechstronnie przygotowany do wyższego etapu kształcenia,
  • opanuje umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji w tym komputera i internetu,
  • stanie się odpowiedzialny za zdrowie własne i innych,
  • pozna metody i techniki umożliwiające nawiązanie pozytywnych relacji z innymi ludźmi w tym w kontaktach z rówieśnikami za granicą,
  • przestrzega zasad demokratycznego funkcjonowania społeczności szkolnej,
  • nauczy się społecznie akcepowanych zachowań, które ułatwią mu współpracę z innymi,
  • zostanie wychowany w oparciu o wartości uniwersalne oraz w duchu tradycji swojego miejsca pochodzenia.

MISJĘ SZKOŁY realizować będziemy w następujących płaszczyznach: rodzina, samorząd, oświata i wychowanie, kultura i nauka, turystyka i wypoczynek i współpraca z zagranicą.